Výtvarná soutěž

Soutěž je vyhlášena v těchto věkových kategoriích:

  • 0-6 let
  • 7-11 let
  • 12-16 let
  • 16 let a více

Vysoké Veselí pred a za 100 let

pohlednice - Vysoké Veselí za 100 let  Přesně před sto lety bylo Vysoké Veselí povýšeno na město. Lidé, kteří tu tehdy žili, si toho velmi vážili. A jak to tu tehdy vypadalo?

Kostel, zámek, škola i další domy vypadaly stejně nebo hodně podobně jako dnes. Žilo tu tehdy asi dvakrát více lidí než dnes, ale místo aut tu jezdily povozy tažené koňmi, do Veselí vedla železnice, fungovalo tu několik továren, například cukrovar, cikorkárna a další. Místní obyvatelé v roce 1908 věřili, že z Vysokého Veselí se stane velké a významné město. Na obrázku vpravo je zachycena jejich představa Vysokého Veselí za 100 let (tj. v roce 2008).

Nakreslete, nebo namalujte, jak si přestavujete Vysoké Veselí za 100 let Vy! Můžete malovat domy, nebo školu, hřiště, dopravní prostředky… cokoliv, co podle Vás bude za 100 let ve Vysokém Veselí běžné.

Kde a do kdy obrázek odevzdat?

Obrázky odevzdejte do 15.června 2008 paní učitelce Havelkové nebo Neufussové (obě jsou ze ZŠ Vysoké Veselí). Obrázky můžete odevzdat také v knihovně Vysoké Veselí.

Svůj obrázek nezapomeňte podepsat, připojte také věk a adresu. Na vítěze každé kategorie čeká sladká odměna! Vybrané obrázky se stanou součástí připravované výstavy „Vysoké Veselí v proměnách času“, která se uskuteční na konci června letošního roku.

Těšíme se na Vaše obrázky!

 
vytvarna_soutez_detail.txt · Poslední úprava: 2008/05/03 20:30 autor: marenka     Nahoru