Výstava Veselský krtek 2008

Od pátku 26. září do neděle 28. září se bude konat 34 ročník tradiční zahrádkářské výstavy ve Vysokém Veselí. První ročník výstavy se konal v roce 1973 v prostorách kuželkárny za Sokolovnou. Letos se výstava bude konat v prostorách Kulturního domu ve Vysokém Veselí, kde jste ji mohli shlédnout i v předchozích několika letech.

V roce 2007 výstava získala název „Veselský krtek“, název vymysleli členové naší zahrádkářské organizace na jednom ze svých pravidelných výletů. Žáci ZŠ Vysoké Veselí pak pro nás vytvořili krásné maskoty a tak nový název už výstavě zůstal.

Na výstavě uvidíte výpěstky místních zahrádkářů i ovocnářských a zelinářských podniků z okolí, expozici jiřin zahradnictví Brzák – Sloveč a expozici kaktusářů z Nového Bydžova. Své výpěstky zde tradičně vystavují i zahrádkáři ze vzdálenějších míst naší republiky, například z Veselí nad Moravou. Vystavovat zde můžete i Vy! Exponáty budeme přijímat od středy 24. 9 od 13.00 do čtvrtka 25.9. do 12.00.

Pokud se chcete zúčastnit tradiční soutěže o jablko roku, přineste alespoň 3 kusy jablek jednoho druhu. Spoluhodnotiteli soutěže budou odborníci z Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského Holovousy. Nejlepší exponáty budou prezentovány na krajské výstavě v Častalovicích o týden později.

Doplňkem výstavy budou také ukázky lidových řemesel, prodej nejen zahrádkářských výpěstků a ochutnávka burčáku z Veselí nad Moravou.

Nakonec praktické informace: v pátek a v sobotu bude výstava otevřena od 8 do 17 hodin, v neděli od 8 do 15 hodin. Občerstvení zajištěno. Vstupné na výstavu dobrovolné.

Ing. Jaroslav Kořínek předseda MO ČSZ Vysoké Veselí

 
veselsky_krtek_2008.txt · Poslední úprava: 2008/09/16 16:53 autor: marenka     Nahoru