Putování po stezce 2017

Zveme Vás na tradiční putování po stezce, které se letos uskuteční v sobotu 15. července 2017.

Start: na kterémkoli kontrolním stanovišti putování (od 9:00 do 15:00)

Kontrolní stanoviště: Češov (náves), Kozojedy (kostel), Žlunice (kostel), Sběř (bývalá škola), Velešice (kostel), Kákovice (vyhlídka), Vysoké Veselí (kostel)

Samoobslužná kontrolní stanoviště (zde si sami vezmete samolepku s razítkem): Češov - valy, Sběř - rybník, Volanice - u obecního úřadu

Cíl: na kontrolních stanovištích s obsluhou získá pamětní list každý, kdo v předloží startovní lístek se třemi razítky

Trasy putování: 5-25 km

Kudy: většinou po trase naučné stezky, podrobné informace o trasách na všech kontrolních stanovištích Jak: pro putování doporučujeme použít kolo, ale povoleny jsou i všemožné další způsoby putování: pěšky, na koni nebo oslu, na koloběžce, na chůdách.... děti a domácí mazlíčky vezměte s sebou!

Co Vás čeká: velká křížovka, les plný zvířátek (hra s tajenkou nejen pro děti) a další hry, HASIČI (od 9.30 na Kákovicích), prohlídky kostelů, zvonic, varhan, MINIKONCERT (tentokrát ve Vysokém Veselí), SETKÁNÍ S VARHANÍKEM, razítka, prohlídka pálenice, papírové Betlémy (v bývalé škole ve Sběři a v kostele ve Velešicích), ...

Startovné: dospělí 20,- Kč, děti zdarma

CO / KDE / KDY (aneb podrobný itinerář)

Velká křížovka

Máme připravenou křížovku pro velké. Zadání dostanete na všech kontrolních stanovištích. A pro prvních 20 úspěšných luštitelů naší velké křížovky čeká na kontrolním stanovišti ve Vysokém Veselí (Kákovice vyhlídka) a v Češově (náves) speciální odměna!

Les plný zvířátek

Najdete všechna zvířata a vyluštíte naši tajenku? Pak Vás odměna nemine! Po celou dobu putování (9-15:00) mezi Velešicemi a Kákovicemi. Začít hledat můžete ve Velešicích i na Kákovicích - záleží jen na Vás:-)

Hasiči

Na Kákovicích bude taky hasičské auto a hasiči - prohlédněte si hasičskou techniku v klidu a pořádně zblízka! (od 9:30)

Koncert Ve Vysokém Veselí

- od 14:00 zahrají manželé Krčmárikovi, na programu bude

1. F.Kreisler: Preludium a allegro

2. J.Massenet: Meditace

3. A.Dvořák: Romantické kusy č. 2,3

4. L.Fišer: Amoroso

5. tradicional: Joshua fit the battle of Jericho

6. L. Bernstein: the night

7. G. Gerschwin: Summertime

8. P. de Sarasate: Cikánské melodie

Setkání s varhaníkem

- již tradiční a velmi oblíbená prohlídka varhan se zasvěceným výkladem zkušeného varhaníka V. Turka (v Kozojedech, Žlunicích, Velešicích a ve Vysokém Veselí), časy setkání s varhaníkem: 10:00 Kozojedy, 11:00 Žlunice, 12:00 Velešice a 13:00 Vysoké Veselí.

Další aktivity

Pozorování přírody u Sběřského rybníka letos zde bude samoobslužný kontrolní bod, ale určitě se zastavte! najdete tu samolepku s razítkem a snad i něco navíc

Hry na Kákovicích Zábava pro děti i dospělé. Zkuste chůzi na chůdách, hod na cíl a další klasické hry! Odměny pro všechny hravé! Po celou dobu putování (9 - 15:00)

Češov - náves. Češovská náves se zvoničkou, sochou sv. Václava, lípami a pomníkem s Janem Sladkým Kozinou stojí za návštěvu vždy!

Prohlídka pěstitelské pálenice a ovocného lihovaru v Češově. Exkurze se zasvěceným výkladem zkušených palírníků budou probíhat od 12 do 15 hodin.

Samoobslužný kontrolní bod v Češovských valech. Zastavte se také v této zajímavé archeologické lokalitě... samoobslužný kontrolní bod tu bude čekat po celou dobu putování (9 - 15:00)

Prohlídky všech kostelů a většiny zvonic na trase Prohlédněte si kostely v Kozojedech, ve Žlunicích, ve Velešicích, ve Vysokém Veselí. Můžete se podívat na kúr, zkusit šlapat měch varhan... Všechny kostely budou otevřeny po celou dobu putování (od 9 do 15:00)

Výstava papírových betlémů (ze sbírky betlémů Miroslava Hykyše) v prostorách obecního úřadu Sběř (bývalá škola) po celou dobu putování (9 - 15:00),

Podrobnosti o trasách

Trasu si volí každý podle svého. Záleží jen na Vaši chuti, kondici, putovním prostředku.

Pokud toho chcete stihnout co nejvíce, začněte na tom kontrolním stanovišti, kam to máte nejblíže. Pořadatelé Vám poradí, kudy se vydat dál.

Putujícím s dětmi doporučujeme začít ve Vysokém Veselí nebo ve Velešicích. Mezi těmito stanovišti najdete spoustu atrakcí pro děti a hlavně trasa vede po polních a lesních cestách - v obcích po chodnících a místních komunikacích. A je opravdu krátká (cca 5 km).

Pro zdatné cyklisty: klasický okruh stezky prodloužený o Žlunice (cca 25 km)

Občerstvení: na trase je běžně otevřeno několik občerstvovacích zařízení, například potraviny na náměstí ve Vysokém Veselí (běžná otevírací doba) nebo vinotéka v dolním rohu náměstí, hostinec u rybníka ve Vysokém Veselí (tady i vaří a taky tady mají zmrzlinu), hospoda ve Sběři, hasičská zbrojnice v Češově na návsi.

 
putovani_2017.txt · Poslední úprava: 2017/06/20 23:02 autor: marenka     Nahoru