Putování po stezce 2016

Zveme Vás na tradiční putování po stezce, které se letos uskuteční v sobotu 16. července 2016.

Start: na kterémkoli kontrolním stanovišti putování (od 9:00 do 15:00)

Kontrolní stanoviště: Kozojedy (kostel), Velešice (kostel), Kákovice (vyhlídka), Vysoké Veselí (kostel), Hradíšťko (kostel), Volanice (hřiště), Slatiny (kostel)

Samoobslužná kontrolní stanoviště (zde si sami vezmete samolepku s razítkem): Češov - náves, Češov - valy, Sběř - rybník

Cíl: na Kákovicích, v Kozojedech a na Hradíšťku - na uvedených kontrolních stanovištích získá pamětní list každý, kdo v předloží startovní lístek se třemi razítky

Trasy putování: 5-35 km

Kudy: většinou po trase naučné stezky, podrobné informace o trasách na všech kontrolních stanovištích

Jak: pro putování doporučujeme použít kolo, ale povoleny jsou i všemožné další způsoby putování: pěšky, na koni, na koloběžce, na chůdách, na koni nebo na oslu... děti a domácí mazlíčky vezměte s sebou!

Co Vás čeká: velká křížovka, les plný zvířátek (hra s tajenkou nejen pro děti) a další hry, HASIČI (od 13.00 na Kákovicích), prohlídky kostelů, zvonic, varhan, MINIKONCERT (tentokrát na Hradíšťku), SETKÁNÍ S VARHANÍKEM, razítka, prohlídka pálenice, papírové Betlémy (v kostele ve Velešicích), ...

Startovné: dospělí 20,- Kč, děti zdarma

CO / KDE / KDY (aneb podrobný itinerář)

Velká křížovka

Po úspěchu tajenky (nejen) pro děti jsme letos poprvé vytvořili taky křížovku pro velké. Zadání dostanete na všech kontrolních stanovištích. A pro prvních 10 úspěšných luštitelů naší velké křížovky čeká v cíli v Kozojedech speciální odměna!

Les plný zvířátek

Najdete všechna zvířata a vyluštíte naši tajenku? Pak Vás odměna nemine! Po celou dobu putování (9-15:00) mezi Velešicemi a Kákovicemi. Začít hledat můžete ve Velešicích i na Kákovicích - záleží jen na Vás:-)

Hasiči

Na Kákovicích bude taky hasičské auto a hasiči - prohlédněte si hasičskou techniku v klidu a pořádně zblízka! (od 13:00)

Koncert na Hradíšťku

- od 11:00 zahrají manželé Krčmárikovi, na programu bude

  • Antonio Vivaldi - Koncert a-moll pro housle a cembalo
  • Josef Suk - Píseň lásky
  • Joshua fit the battle of Jericho (traditional)
  • Brain Crain - Butterfly waltz
  • Vittorio Monti - Čardáš

Setkání s varhaníkem

- již tradiční a velmi oblíbená prohlídka varhan se zasvěceným výkladem zkušeného varhaníka V. Turka (ve Velešicích, Vysokém Veselí a na Hradíšťku), časy setkání s varhaníkem: 10:00 Velešice, 12:00 na Hradíšťku a 13:00 Vysoké Veselí. V Kozojedech a ve Slatinách jsou varhany ve velmi špatném stavu, proto zde výklad neplánujeme.

Další aktivity

Pozorování přírody u Sběřského rybníka letos zde bude samoobslužný kontrolní bod, ale určitě se zastavte! najdete tu samolepku s razítkem a snad i něco navíc

Hry na Kákovicích Zábava pro děti i dospělé. Zkuste chůzi na chůdách, hod na cíl a další klasické hry! Odměny pro všechny hravé! Po celou dobu putování (9 - 15:00)

Samoobslužný kontrolní bod v Češově na návsi. Tradičně Vás tu čeká malá výstavka o historii Češova. Češovská náves se zvoničkou, sochou sv. Václava, lípami a pomníkem s Janem Sladkým Kozinou stojí za návštěvu vždy! Zastavte se pro samolepku s razítkem:-)

Prohlídka pěstitelské pálenice a ovocného lihovaru v Češově Exkurze se zasvěceným výkladem zkušených palírníků budou probíhat od 11 do 15 hodin.

Samoobslužný kontrolní bod v Češovských valech. Zastavte se také v této zajímavé archeologické lokalitě... samoobslužný kontrolní bod tu bude čekat po celou dobu putování (9 - 15:00)

Prohlídky všech kostelů a většiny zvonic na trase Prohlédněte si kostely v Kozojedech, ve Velešicích, ve Vysokém Veselí, na Hradíšťku a ve Slatinách. Můžete se podívat na kúr, zkusit šlapat měch varhan... Všechny kostely budou otevřeny po celou dobu putování (od 9 do 15:00)

Výstava historických fotografií na chodbě sběřské hospody si prohlédněte malou výstavu historických fotografií. Najdete svého souseda? Po celou dobu putování (9 - 15:00), i jindy

Podrobnosti o trasách

Trasu si volí každý podle svého. Záleží jen na Vaši chuti, kondici, putovním prostředku.

Pokud toho chcete stihnout co nejvíce, začněte na tom kontrolním stanovišti, kam to máte nejblíže. Pořadatelé Vám poradí, kudy se vydat dál.

Putujícím s dětmi doporučujeme začít ve Vysokém Veselí nebo ve Velešicích. Mezi těmito stanovišti najdete spoustu atrakcí pro děti a hlavně trasa vede po polních a lesních cestách - v obcích po chodnících a místních komunikacích. A je opravdu krátká (cca 5 km).

Pro zdatnější putující doporučujeme trasu pro pěší a terénní cyklisty (vhodná též pro pejsky), i tato trasa vede vesměs o polních, lučních a lesních cestách - v obcích po chodnících a místních komunikacích. Kontrolní body na trase: Hradíšťko, Vysoké Veselí, Kákovice (vyhlídka), Velešice (kostel)

Pro zdatné cyklisty: klasický okruh stezky prodloužený o Slatiny a Hradíšťko (cca 35 km)

Občerstvení: na trase je běžně otevřeno několik občerstvovacích zařízení, například potraviny na náměstí ve Vysokém Veselí (běžná otevírací doba) nebo vinotéka v dolním rohu náměstí, nebo občerstvení nad kinem (tady i vaří - například pizzu), hostinec u rybníka ve Vysokém Veselí (tady i vaří a taky tady mají zmrzlinu), hospoda ve Sběři, hospoda v Žereticích, hospoda ve Slatinách, ve Volanicích je malé občerstvení u hasičské zbrojnice

 
putovani_2016.txt · Poslední úprava: 2016/07/15 13:22 autor: marenka     Nahoru